7 سوال رایج در مورد عایق رطوبتی

عایق رطوبتی فرآیندی است که یک سازه را ضد آب می کند، که نباید آن را با مقاوم در برابر آب اشتباه گرفت. به منظور حفاظت از یکپارچگی سازه ساختمان اکنون شما درک بهتری از چیستی عایق رطوبتی دارید، در زیر 7 سوال رایج در مورد عایق رطوبتی آورده شده است.

چه صاحبان خانه و چه صاحبان املاک تجاری، مراقبت از خدمات ضد آب ساختمان مهم است. شایع ترین نوع آسیب ناشی از آب است. آب می تواند آسیب های زیادی به خانه یا محل کار شما وارد کند، به همین دلیل مهم است که از ضد آب بودن سازه شما به درستی مطمئن شوید. اگر خدمات ضد آب را برای خانه یا محل کار خود انجام نمی دهید، آب می تواند از دیوارها عبور کند و باعث آسیب هایی مانند کپک شود. این امر به ویژه در مناطق باران زا مانند کردان و غیره می تواند بد باشد. اگر خدمات عایق رطوبتی پیدا نکنید، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و در آینده منجر به مشکلات بیشتری می شود.

با سال ها فعالیت در صنعت، تیم ایزوگام پلاس از کارکنان بسیار آموزش دیده می تواند اکثر مشکلات خدمات ضدآب و نصب ایزوگام در کرج را در تجزیه و تحلیل اولیه سایت تعیین کند. جنبه هایی که به عنوان بخشی از این فرآیند در نظر گرفته می شود، طراحی ضعیف یا ناکافی و استفاده از سیستم های سازه ای نامناسب است.

عایق رطوبتی در کجا لازم است؟

در اطراف هر سازه‌ای که آب می‌تواند به آن نفوذ کند، عایق‌آب‌سازی لازم است. مناطقی مانند حمام، لباس‌شویی و آشپزخانه‌ها ممکن است به دیوارهایی نیاز داشته باشند که تا ارتفاع معینی ضدآب شوند (با شورای محلی خود بررسی کنید. این مناطق باید توسط متخصصان تکمیل شوند. صرف نظر از ساخت آنها، خواه چوب باشد. یا بتن، بالکن ها مکان دیگری هستند که باید عایق رطوبتی شوند و در صورت بروز نشتی آب از طریق سقف، ممکن است مشکلات الکتریکی و همچنین آسیب های ساختاری ایجاد شود.

آیا می توان عایق رطوبتی را رنگ کرد؟

در اکثر موارد بله، با این حال، هنوز یک فرآیند برای پیگیری وجود دارد. بیایید وانمود کنیم که می خواهید حمام خود را در جایی که مقداری گچ تخته کمی آسیب دیده است رنگ کنید. سطح را به خوبی سمباده  بکشید تا به درستی ناحیه آسیب دیده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که عمیق تر از چیزی نیست که در ابتدا فکر می کردید. از اکثر فروشگاه های سخت افزار می توانید یک اسپری ضد آب (یا در صورت تمایل پرایمر) پیدا کنید. آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و اجازه دهید قبل از رنگ آمیزی ناحیه مذکور خشک شود. منطقه اصلی تمرکز این است که سطح را به درستی آماده کنید تا پرایمر بتواند کار خود را انجام دهد.

آیا عایق رطوبتی می تواند شکست بخورد؟

پاسخ کوتاه بله است. عامل مهمی که در شکست عایق رطوبتی نقش دارد، کار ضعیف است. هنگامی که عایق رطوبتی توسط پیمانکار به درستی یا به اندازه کافی نصب نشده باشد، نشتی می تواند منجر به آسیب ساختاری شود و منجر به غیرقابل سکونت شدن ساختمان شود. اگر مطمئن نیستید، به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. ما یک سرویس نقل قول رایگان ارائه می دهیم، کمی زمان می تواند باعث صرفه جویی در هزینه شما شود.

سوالات درباره عایق رطوبتی

سوالات درباره عایق رطوبتی

آیا عایق رطوبتی می تواند خیس شود؟

اگر عایق رطوبتی روی سطح مرطوب اعمال شود، خیس می شود. عایق رطوبتی روی سطحی اعمال می شود تا از ورود آب جلوگیری کند. به عایق رطوبتی بالکن و پشت بام فکر کنید، این احتمال وجود دارد که این مناطق در مرحله ساخت و ساز خیس شوند، زمانی که منطقه خشک و آماده شده است، اعمال می شود. از اینجا آب نگران کننده نیست.

چه کسی می تواند عایق رطوبتی انجام دهد؟

بهتر است شرکت های متخصص در زمینه نصب ایزوگام در مشکین دشت و سایر نقاط این کار را انجام دهند. شخصی که درخواست، نصب یا تعمیر عایق رطوبتی (از جمله آماده سازی سطح) را انجام می دهد، ممکن است ملزم به ارائه گواهی مبنی بر اینکه فرد صالحی است، باشد.

ماندگاری عایق رطوبتی چقدر است؟

اکثر تولید کنندگان و پیمانکاران عایق رطوبتی ده سال ضمانت ضد آب می دهند. ادعاهای گارانتی ممکن است به میزان خوب آماده شدن سطح، نصب ضد آب و کیفیت محصول مربوط باشد.

اگر ساختمان من ضد آب نباشد چه اتفاقی می افتد؟

آب در مکان های ناخواسته می تواند منجر به اتفاقات بدی شود. آب باعث پوسیدگی می شود. اگر یک سازه چوبی پوسیده شود، این یکپارچگی ساختاری ساختمان را تغییر می دهد. ممکن است فکر کنید که این فقط یک ناحیه از یک سازه را تحت تأثیر قرار می دهد. این دیدگاه اشتباه است. بخش های یک قاب سازه طوری طراحی شده اند که با هم کار کنند تا یک ساختار جامد را تشکیل دهند. با برداشتن یک بخش از یک قاب، فشار وارده بر سایر نواحی، تضعیف کل ساختار می شود. یک بخش کوچک از پوسیدگی چوب به دلیل عایق رطوبتی ضعیف در صورت درمان نشدن می تواند باعث آسیب زیادی شود.

هنگامی که آب به دلیل عایق رطوبتی ضعیف یا ناکافی به داخل بتن نفوذ می کند، احتمالاً سرطان بتن ایجاد می شود. سرطان بتن عامل تخریب ساختمان ها بوده است. می تواند صدمات جبران ناپذیری به یکپارچگی سازه ساختمان وارد کند.

نوشتهٔ پیشین
چند وقت یکبار باید سقف خود را ضد آب/عایق رطوبتی کنید؟
نوشتهٔ بعدی
اهمیت تهویه برای حمام ضد آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

15 + 1 =

فهرست
تماس فوری