5 مرحله برای ضد آب کردن دیوارهای زیرزمین از داخل

آیا می خواهید بدانید که چگونه دیوارهای زیرزمین را از داخل ضد آب کنید؟ در این مقاله ما 5 مرحله کلیدی را مرور خواهیم کرد تا دقیقا بدانید از ابتدا تا انتها چه کاری انجام دهید.

سلب مسئولیت، این مقاله شامل پیشنهاداتی برای اقدامات پیشگیرانه برای ضد آب کردن زیرزمین است، اگر در حال حاضر آسیب یا مشکلی در زیرزمین خود ندارید. اگر در حال حاضر دچار ترک خوردگی، نشتی، آب گرفتگی یا هر آسیب دیگری هستید، توصیه می کنیم فوراً با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از خدمات مختلف ما من جمله نصب ایزوگام در عظیمیه برخوردار شوید.

مرحله 1. زمان برای تمیز کردن!

ابتدا باید مکان هایی را که دیوارهای زیرزمین را ضد آب می کنید از داخل تمیز کنید. اگر پوششی روی سطح، دیوار یا کف وجود داشته باشد، باید آن ها را حذف کرد زیرا بسیاری از محصولات عایق رطوبتی که در زیر توضیح داده شده است، فقط می توانند مستقیماً روی بستر اعمال شوند.

با استفاده از برس سیمی، سندبلستر یا سایر ابزارها می توان رنگ قدیمی را از بین برد. هنگام برداشتن رنگ باید همیشه از لباس محافظ مناسب استفاده کنید، بنابراین لطفاً از فروشگاه رنگ محلی خود در مورد نحوه انجام ایمنی آن راهنمایی بگیرید. با یک برس اسکراب، آب گرم و کمی صابون ظرفشویی، دیواره ها را از گرد و غبار و زباله ها تمیز کنید.

مرحله 2. سوراخ ها را پر کنید.

گام بعدی در نحوه ضد آب کردن دیوارهای زیرزمین از داخل، استفاده از سیمان هیدرولیک برای پر کردن سوراخ ها و ترک های قابل توجهی است که به راحتی آشکار می شوند. حتی تحت فشار، سیمان هیدرولیک از نشت آب از طریق شکستگی ها و سوراخ های آجرکاری جلوگیری می کند. اگر از سیمان خشک‌شونده سریع استفاده می‌کنید، قبل از شروع، یک استراتژی داشته باشید زیرا تنها در عرض 3-5 دقیقه گیر می‌کند و سفت می‌شود. قبل از اینکه سیمان ببندد، آن را با ماله صاف کنید.

مرحله 2. سوراخ ها را پر کنید.

مرحله 2. سوراخ ها را پر کنید.

مرحله 3. هر گونه ترک کوچک قابل مشاهده را پر کنید

سیمان برای سوراخ ها و ترک های بزرگتر خوب است، اما برای ترک های کوچکتر می توانید از پرکننده ترک استفاده کنید. اگر سوراخ‌های بزرگ‌تری ندارید، می‌توانید به جای سیمان هیدرولیک فقط از پرکننده ترک استفاده کنید. با این اوصاف، ما همیشه بازرسی زیرزمین را برای سوراخ‌ها و شکاف‌هایی با هر اندازه توصیه می‌کنیم، زیرا می‌تواند نشان دهد که چیز جدی‌تری در فونداسیون شما در حال وقوع است که می‌تواند منجر به مشکلات بزرگ‌تر و گران‌تر در محل شود. در این صورت، این مراحل در مورد نحوه ضد آب کردن دیوارهای زیرزمین از داخل، مشکل را حل نخواهد کرد. برای دانستن اینکه آیا نیاز به بازرسی دارید، به دنبال شاخص های خاص باشید.

مرحله 4. هر و تمام دهانه های زیرزمین را مهر و موم کنید

به دنبال هر در، پنجره و چاه پنجره در زیرزمین خود باشید، اینجاست که باید آب بندی کنید. برای انجام این کار، از درزبندی استفاده کنید، به راحتی می توانید آن را از فروشگاه محلی خود خریداری کنید. اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید و می‌خواهید مطمئن شوید که حرفه‌ای به نظر می‌رسد و مانند فرزندتان نیست، توصیه می‌کنیم از این تکنیک‌ها استفاده کنید.

  • نوار نقاش را در دو طرف جایی که درزگیری انجام می شود، اضافه کنید.
  • از نوع مناسب درزبندی استفاده کنید، برای سایدینگ، پنجره ها و درها، پلی اورتان بهترین است.
  • نوک ها را به جای زاویه دار، مستقیماً برش دهید.
  • نوک را طوری برش دهید که سوراخ کوچک باشد – قطر حدود 1/16 اینچ برای ترک های کوچکتر
  • به جای اینکه سعی کنید آن را روی شکاف بکشید، درزگیر را به داخل شکاف فشار دهید.
ضد آب کردن دیوارهای زیرزمین از داخل

ضد آب کردن دیوارهای زیرزمین از داخل

مرحله 5: یک پوشش ضد آب به عنوان آخرین مرحله در نحوه ضد آب کردن دیوارهای زیرزمین از داخل اعمال کنید.

پس از درزگیری شکاف ها و ترک ها، یک پوشش ضد آب روی سطوح زیرزمین خود اعمال کنید. هنگامی که به دنبال انتخاب بهترین محصول هستید، به دنبال محصولی باشید که تضمینی برای محافظت از دیوارها و کف در برابر فشار هیدرواستاتیک و نشت آب باشد. از یک برس موی نایلونی با کیفیت بالا یا یک غلتک 3/4 اینچی برای استفاده از درزگیر بتن استفاده کنید و مطمئن شوید که آن را در منافذ سنگ تراشی ماساژ دهید. برای تضمین ضد آب بودن، پوشش مناسب و حداقل دو پوشش مورد نیاز است. قبل از اعمال، تمام توصیه ها و دستورالعمل های سازنده را به دقت بخوانید.

نتیجه گیری

اگرچه درزبندی، سیمان هیدرولیک و پرکننده ترک ها مواد محبوبی برای پروژه های عایق رطوبتی زیرزمین هستند، اما اگر مشکلی با فونداسیون خود دارید، هیچ کدام از آنها عملاً نشت آب را متوقف نمی کند. این تکنیک‌ها به سادگی آسیب را به تعویق می‌اندازند، قبل از اینکه در نهایت نیاز به آوردن یک متخصص داشته باشید. به همین دلیل، مگر اینکه حرفه ای باشید که بدانید چگونه دیوارهای زیرزمین را از داخل ضد آب کنید، احتمالاً پر کردن سوراخ ها، ترک ها و درزبندی برای شما منطقی نیست زیرا این تنها یک راه حل چسب زخمی است. برای حل مشکل اساسی خود با کارشناسان ایزوگام پلاس تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
8 اشتباه عایق رطوبتی که سالانه میلیون ها هزینه برای شما دارد
نوشتهٔ بعدی
چگونه نواحی خارجی ساختمان را محافظت و ضد آب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

12 + 14 =

فهرست
تماس فوری