چگونه یک سقف تخت را ضد آب کنیم؟

 با نزدیک شدن به ماه های مرطوب و سردتر اطمینان از اینکه سقف تخت شما کاملاً ضد آب است، بسیار اهمیت زیادی دارد. سقف های مسطح می توانند در معرض تعدادی از مسائل مانند آب جمع آوری شده و نشت ناشی از آب و هوای نامناسب باشند. به لطف جهش های انجام شده در فناوری سقف در چند دهه اخیر، صاحبان خانه راه های مختلفی برای ضد آب کردن سقف تخت در دسترس دارند. این راه حل ها شامل تعمیرات، درزگیرهای ضد آب و غشاهای لاستیکی است. راه حل مناسب برای شما به نیازهای دقیق شما بستگی دارد که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

بررسی سقف تخت شما

اگر به دلیل نشتی مکرر سقف به دنبال ضد آب کردن سقف تخت خود هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سقف خود را به طور کامل بررسی کنید. خوشبختانه، بیشتر نشتی ها در سقف های مسطح نیاز به تعویض کامل سقف ندارند، بلکه نیاز به تعمیر وصله یا تعویض تنها یک قسمت از سقف شما دارند. پیدا کردن منبع نشتی سقف ممکن است دشوار باشد، و ممکن است لازم باشد برای ردیابی آن کمی در داخل و خارج بررسی کنید. شما می توانید این کار را با پیدا کردن قطره و اندازه گیری فاصله از آنجا تا دیوار خود انجام دهید. سپس، وقتی بعداً بالای پشت بام خود قرار گرفتید، باید بتوانید آن نقطه را راحت‌تر پیدا کنید.

قبل از شروع بازرسی سقف خانه باید چند نکته را به خاطر بسپارید. اول از همه، قبل از اقدام به انجام این کار، مطمئن شوید که سقف شما برای راه رفتن ایمن است و قبل از بالا رفتن از نردبان خود مطمئن شوید. اگر همیشه مطمئن نیستید، همیشه این گزینه را دارید که با یک متخصص تماس بگیرید. پس می توانید برای تعمیر یا نصب ایزوگام در ماهدشت یا صفادشت با ایزوگام پلاس تماس بگیرید. همین امر در مورد هر وسیله یا ابزار سقفی که ممکن است استفاده کنید صدق می کند – هرگز با ابزارهایی که برای کاری که انجام می دهید ناایمن یا نامناسب هستند کار نکنید. اگر سقف مسطح شما برای مقاوم بودن در برابر لغزش پوشش داده نشده است مراقب باشید، زیرا بدون پوشش ضد لغزش ممکن است برای اطمینان از داشتن پایه مناسب نیاز به استفاده از تخته یا پد داشته باشید.

ضد آب کردن سقف تخت و صاف

ضد آب کردن سقف تخت و صاف

بهترین زمان برای بازرسی سقف خود برای شناسایی مشکلاتی مانند آب استخر بلافاصله پس از یک دوره بارندگی طولانی است. این امر به شما این امکان را می دهد که با خیال راحت از مناطقی که گودال هایی در حال شکل گیری است که می تواند منجر به نشتی در آینده شود توجه داشته باشید و همچنین به شما در مورد مسائل زهکشی اطلاع دهید. سپس باید منتظر بمانید تا کاملاً خشک شود تا بر روی سقف خود بنشینید و هر کاری را انجام دهید، زیرا این امن ترین زمان برای انجام این کار است.

سیستم ناودانی شما یکی دیگر از دلایل رایج نشتی سقف مسطح و سایر مشکلاتی است که صاحبان خانه اغلب به دنبال رفع آن با ضد آب هستند. این امر مخصوصاً زمانی اتفاق می افتد که ناودان شما آسیب دیده، مسدود شده باشد یا به اشتباه نصب شده باشد. در حالی که آنها اغلب نادیده گرفته می شوند، ناودان های شما راه نجات یک ملک امن و سالم هستند، بنابراین مهم است که آنها در شرایط عالی نگهداری شوند. اگر سیستم ناودانی شما خراب است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، باید در اولویت قرار گیرد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای ما را نصب ایزوگام در مهرشهر و عظیمیه را بخوانید.

چگونه آسیب به سطح سقف تخت خود را تشخیص دهیم؟

هنگامی که سیستم ناودانی خود را یکبار تغییر دادید و از اینکه می‌دانید نشتی از کجاست، راضی هستید، وقت آن است که به سطح سقف صاف خود نگاهی بیندازید. ابتدا باید به دنبال هر گونه سوراخ یا ترک مشهود باشید، که اگرچه غیرمعمول است، اما می تواند به فضای سقف و اموال شما به طور کلی آسیب جدی وارد کند.

تاول زدن

همچنین باید مراقب تاول زدن باشید. تاول زدن زمانی اتفاق می افتد که حباب های هوا در زیر سطح یک سقف صاف محبوس می شود. این جیب ها می توانند بزرگ یا کوچک باشند و زمانی که هوا گرم است می توانند بزرگ شوند. در حالی که این تاول ها ناخوشایند هستند، اما اگر ترک نکنند بهتر است به خوبی رها شوند، زیرا نباید مانعی برای عملکرد سقف تخت شما ایجاد کنند. اگر تاول‌هایی روی سطح سقف صاف شما ترکید، باید به سرعت تعمیر شوند. این از پارگی بیشتر و هرگونه ورود احتمالی آب جلوگیری می کند.

آب جمع شده

همانطور که قبلا ذکر شد، باید مراقب گودال‌های روی سقف خود باشید. اگر آب روی پشت بام شما جمع شده است و دو روز یا بیشتر پس از آخرین بارندگی از بین نمی رود، این نشانه بزرگی است که یک سقف صاف نمی تواند به طور موثر آب بریزد. همچنین به عنوان “پندینگ” شناخته می شود، این می تواند فشار جدی بر روی غشای سقف تخت شما وارد کند. این مشکل زمانی که سیستم ناودانی شما مسدود یا آسیب دیده است دو برابر بدتر می شود و هر دو مشکل باید در اسرع وقت حل شوند تا از هزینه های بالقوه عمده در آینده جلوگیری شود.

ایزوگام سقف صاف

ایزوگام سقف صاف

تمساح

یکی دیگر از نشانه های رایج آسیب به سقف صاف به عنوان “تمساح” شناخته می شود. اینجاست که آسیب ضربه، آب، زباله یا اشعه ماوراء بنفش به غشای سقف شما آسیب رسانده و باعث ایجاد ترک هایی در سطح شده است که شبیه پوست تمساح است. برای تعمیر یک سقف صاف با این مشکل، باید از یک محلول ضد آب استفاده کنید، زیرا این ترک های کم عمق به زودی عمیق می شوند و به طور بالقوه به منابع نشت کابوس تبدیل می شوند.

چگونه سقف تخت خود را تعمیر و ضد آب کنم؟

هنگامی که مشکلات سقف تخت خود را شناسایی کردید و یک بازرسی کامل در سراسر آن انجام دادید، وقت آن است که به دنبال راه حل باشید. اینکه آیا می توانید به سادگی سقف خود را تعمیر کنید یا اینکه نیاز به تعویض کامل دارد به شدت آسیب بستگی دارد. اگر فقط با چند تاول بیرون زده یا تمساح خفیف سر و کار دارید، ممکن است بتوانید سقف خود را با چند اصلاح ساده نجات دهید.

چگونه از نشت در آینده جلوگیری کنم؟

چند کار وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن خطر نشت در آینده انجام دهید. اولین مورد این است که سقف خود را بیشتر چک کنید. اگرچه این امر لزوماً از ظاهر شدن نشتی جلوگیری نمی کند، اما مطمئناً به شما ایده بهتری از وضعیت سقف شما می دهد و شما را نسبت به هر گونه علائم احتمالی خرابی که ممکن است منجر به نشتی شود هوشیار نگه می دارد.

سقف‌های تخت برای همیشه دوام نمی‌آورند و حتی اگر بعد از سال‌ها وضعیت خوبی داشته باشند، ممکن است ساختار آنها شروع به شکست کند. بنابراین ایده خوبی است که لاستیک روی سقف تخت خود را هنگامی که به پایان عمر خود می رسد تعویض کنید، نه اینکه منتظر بمانید. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما در دراز مدت می شود، زیرا تعمیر سقف آسیب دیده بسیار گران تر از تعمیر سقف قدیمی است.

تمیز کردن مکرر سقف یک راه خوب دیگر برای اطمینان از اینکه مواد سقف شما برای مدت طولانی تری دست نخورده باقی می ماند است. جارو کردن زباله ها، استفاده از پاک کننده های مخصوص ساخته شده و شستشوی عمومی می تواند به اطمینان از اینکه مواد مضر مختلف به سطح سقف شما آسیب می رساند و از نیاز به تعویض زودرس جلوگیری می کند، کمک می کند.

نوشتهٔ پیشین
چگونه نشت آب از سقف های آزبست و RCC را متوقف کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
اهمیت نگهداری منظم برای پشت بام های تجاری در البرز و حومه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

7 − سه =

فهرست
تماس فوری