چگونه از غشای ضد آب استفاده کنیم؟ (ممبران ضد آب)

چه یک خانه باشد و چه یک مرکز خرید، هر محل ساخت و ساز جدید به عایق رطوبتی یا غشای ضد آب (ممبران ضد آب) برای افزایش طول عمر آن نیاز دارد. غشای ضد آب همچنین می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر هرگونه آسیب آب در آینده عمل کند. در شهری مانند کرج، شرایط آب و هوایی در تمام طول سال از رطوبت تا بارندگی در نوسان است. در طول فصول سالانه باران و برف، صاحبان خانه باید با نشتی سقف ها دست و پنجه نرم کنند. اگر آب در گودال‌های بزرگ جمع شود، می‌ تواند برای افراد ساختمان خطرناک باشد. در حالی که یک راه حل ضد آب یا غشای ضد آب ممکن است یک سرمایه گذاری سنگین باشد، بسیار مقرون به صرفه تر از پرداخت هزینه برای تعمیر اموال آسیب دیده است. روی عایق رطوبتی سقف و نصب ایزوگام در گلشهر و مهرشهر و سایر مناطق سرمایه گذاری کنید تا از یکپارچگی ساختاری ساختمان خود برای سال های آینده اطمینان حاصل کنید.

غشای ضد آب چیست؟

به طور معمول، یک غشای ضد آب یک ماده ضد آب است که به دقت روی یک سطح قرار می گیرد. غشای ضد آب (ممبران ضد آب) به تقویت طول عمر ساختمان کمک می کند و از به خطر افتادن هر گونه نیروی فشار هیدرواستاتیک خارجی در دوام آن جلوگیری می کند. غشای ضد آب (ممبران ضد آب) می تواند چسبی باشند یا روی مواد پایه ای که قرار است از آن محافظت کنند پخش شوند. غشای ضد آب یک راه حل پذیرفته شده جهانی است و انواع مختلفی از غشاها را در بازار پیدا خواهید کرد. ممکن است روی بالکن ها، عرشه های پشت بام، زیرزمین ها، مخازن آب بتنی، بستر گیاهان و مناطق دیگر اعمال شود.

غشای ضد آب چیست؟

غشای ضد آب چیست؟

انواع غشاهای ضد آب

غشاهای عایق رطوبتی را می توان به دو نوع تقسیم کرد: غشاهای ورقه ای و غشاهای ضد آب بر پایه مایع (کاربردی مایع). سیستم های عایق رطوبتی مایع قابلیت انطباق با شرایط و حرکات مختلف آب و هوایی را دارند. بنابراین، حتی زمانی که برای مدت طولانی در معرض شرایط آب و هوایی سخت قرار می گیرد، می تواند به عملکرد خود ادامه دهد.

معمولاً غشاهای حلال آب در حین نصب با دست یا با ماله مشعل گاز بر روی سطوح پاشیده می شوند. این یک گزینه سریعتر و کاربردی تر است. بسته به طرح سطح، برنامه را می توان در عرض یک روز تکمیل کرد. غشاهای مبتنی بر آب ساده هستند و مانند سایر سیستم های عایق رطوبتی نیازی به درز و اتصال اضافی ندارند.

فرآیند اعمال غشای ضد آب

وقتی صحبت از عایق رطوبتی می شود، برای یکپارچگی سازه باید چند نکته را در نظر گرفت و این فرآیند بسیار ساده است:

مرحله 1: آماده سازی

قبل از انجام هر پروژه ایزوگام، آماده سازی سطح ضروری است. این آماده سازی می تواند دیوارها، کف یا سقف باشد. این امر می تواند نتیجه بهتری را تضمین کند. ابتدا هر ذره سست مانند خاک یا رنگ پاک می شود. در صورت مشاهده هر گونه نقص باید تعمیر شود. در نهایت، سطح باید به طور کامل تمیز و عاری از زباله باشد.

مرحله 2: پرایمر سطح

در برخی شرایط، پیمانکاران عایق رطوبتی قبل از رنگ آمیزی سطح، یک پرایمر استفاده می کنند. برای محافظت از بتن و سایر مواد، عمیقاً به سطوح داخلی و خارجی نفوذ می کند.

فرآیند اعمال غشای ضد آب

فرآیند اعمال غشای ضد آب

مرحله 3: اعمال و نصب

مورد بعدی اعمال غشای ضد آب است. رنگ به طور مساوی با استفاده از قلم مو، اسپری یا غلتک اعمال می شود. البته لازم به ذکر است که یک غشای ضد آب حدود 24 تا 72 ساعت طول می کشد تا خشک شود. در این مورد، رنگ زدن باید زمانی انجام شود که هوا آفتابی است، نه زمانی که دوش های شدید وجود دارد. خشک شدن رنگ در هنگام بارندگی زمان زیادی طول می کشد و این امر کل فرآیند را تا حد زیادی به تاخیر می اندازد.

مرحله 4: در مورد تجهیزات ایمنی

از آنجایی که کل نصب شامل خواص مواد بسیار سخت است، پوشیدن تجهیزات محافظ قبل از اعمال پوشش برای غشای ضد آب کاملاً ضروری است. پیمانکاران عایق رطوبتی معمولاً از دستکش، چکمه، عینک و روپوش استفاده می کنند تا از تماس با ذرات گرد و غبار خودداری کنند.

برای عایق کاری خود با ایزوگام پلاس تماس بگیرید

به عنوان یک پیمانکار پیشرو عایق رطوبتی در کرج و حومه، ایزوگام پلاس راه حل های همه کاره را برای تمام پروژه های ساختمانی شما ارائه می دهد. امروز با ما ۰۹۱۹۷۷۴۱۰۴۳ تماس بگیرید یا از وب سایت ما دیدن کنید. ما خدمات نصب ایزوگام در مشکین دشت و نصب ایزوگام در نظرآباد را نیز انجام می دهیم. برای دیدن سایر مناطق می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا از صفحه خدمات دیدن کنید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه می توانیم پشت بام خانه خود را ایزوگام کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
آنچه باید در مورد سقف های تجاری بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

20 − ده =

فهرست
تماس فوری