چگونه از آبگرفتگی خانه در هنگام باران شدید جلوگیری کنیم؟

بازگشت به خانه از یک روز کاری طولانی و مشاهده اینکه زیرزمین شما آب گرفته است اتفاق خوشایندی نیست. وقتی در فصل سرد باران می بارد اولین فکری که به عنوان یک صاحب خانه در محل کار خود می کنید این است که اغلب از خود می پرسید آیا خانه را آب گرفته یا خیر. در حالی که وقوع طوفان و بارش باران مقادیر زیادی اب و رطوبت را به همراه دارد. شما به این فکر می کنید که باران آسیبی به خانه وارد کرده است. بسیاری مانند شما برای فکر کردن به این احتمالات دست از کار خود می کشند و به سمت خانه خود روانه می شوند. چگونه از آبگرفتگی خانه در هنگام بارندگی شدید جلوگیری کنیم؟ ایا سقف آب می دهد یا ناودان های روی پشت بام به درستی کار می کند.

بیایید در زیر به جزئیات بیشتری در مورد این موضوع نگاهی بیندازیم.

چگونه از آبگرفتگی خانه جلوگیری کنیم؟

در صورت بروز موارد زیر، در هنگام باران شدید ممکن است خانه شما دچار رطوبت و آب گرفتگی شود. رایج ترین راه زمانی است که آب بیش از حد وارد خاک شده و فشاری را بر فونداسیون خانه ایجاد کند. بیایید نگاهی به سه شکل اصلی افزایش فشار بیاندازیم.

  • چاه زیرزمین – اگر چاه به درستی ساخته نشده باشد، آب می تواند در چاه جمع شود و در نهایت به زیرزمین نفوذ کند.
  • بارندگی منظم – با اشباع شدن خاک، فشار آب افزایش می یابد. هرچه بارندگی بیشتر باشد، تجمع آب بیشتر و فشار هیدرواستاتیک بیشتر است. این باعث می شود که دیوارهای زیرزمین شما آب را به زیرزمین نشت کند و کف شروع به آبگرفتگی کند.
  • کثیفی – اگر خاک اطراف فونداسیون شما شروع به جمع آوری آب کند، می تواند منبسط شود و به فونداسیون فشار وارد کند. اگر ناودان ها و آبراهه ها مسدود شوند، آب باران در اطراف پایه خانه جمع می شود یا حوضچه می شود. این می تواند باعث نشتی و آسیب فونداسیون شود.

باور کنید یا نه، لیستی از چند مورد وجود دارد که می توانید با مدیریت آنها از آبگرفتگی خانه خود به دلیل باران شدید جلوگیری کنید. بیایید نگاهی به لیست توصیه شده نگهداری در زیر بیاندازیم تا مطمئن شویم که خانه خشک می ماند.

پمپ سامپ برای جلوگیری از آبگرفتگی خانه

پمپ سامپ برای جلوگیری از آبگرفتگی خانه

پمپ سامپ – اطمینان از اینکه در زیرزمین شما یک پمپ کار گذاشته است برای آرامش خاطر شما بسیار مهم است. صاحبان خانه می‌خواهند بدانند که اگر در زیرزمین آب گرفتگی رخ دهد، پمپ سامپ آنها شروع به کار کرده و آب اضافی را قبل از اینکه آسیب جدی وارد کند، بیرون می‌کشد. پس حتما یک پمپ سامپ برای جلوگیری از آبگرفتگی خانه خود به دلیل باران شدید نصب کنید.

دریچه فاضلاب – اطمینان از نصب شیر فاضلاب باعث می‌شود که خطوط فاضلاب شهری شما نتوانند به خانه شما برگشته و باعث آبگرفتگی حمام و زیرزمین شما شوند.

آن را ببندید – مطمئن شوید که تمام درزبندی و لوله کشی ها بروز و تازه هستند. اگر متوجه خرابی این موارد شدید، سریعا برای تعویض آنها اقدام کنید. همزمان با آب بندی پنجره ها یا دهانه های در و پنجره حتماً دیوارهای زیرزمین و سقف خانه را ضد آب کنید. اگر به دنبال نصب ایزوگام در گلشهر هستید می توانید با ایزوگام پلاس تماس حاصل فرمایید تا شما را از باران و آب گرفتگی نجات دهد.

شیب حیاط و سقف – مطمئن شوید که شیب را به درستی رعایت کرده اید. این اطمینان حاصل می کند که آب روان از خانه دور می شود و در اطراف فونداسیون یا سقف جمع نمی شود. مطمئن شوید که هر گونه مشکل شیب بندی را در صورت بروز مشکل ترمیم کنید.

زهکشی فرانسوی – برخی از صاحبان خانه می خواهند یک زهکش فرانسوی نصب کنند تا دور پایه خانه بپیچند. این کار تضمین می کند که آب باران از پایه خارج می شود. اگر این مسیر را انتخاب کردید از یک پیمانکار معتبر استفاده کنید.

محوطه سازی – دوبار بررسی کنید که گیاهان، درختان و درختچه های شما به درستی نصب شده باشند. اگر طبق دستورالعمل کاشته و جدا نشوند، ممکن است در خانه مشکلی ایجاد کنند. اگر ریشه ها شروع به نفوذ به فونداسیون یا لوله کشی خانه شما کنند، شروع به تراوش یا نشت آب به زیرزمین خواهد کرد. علاوه بر این، درختچه هایی که بیش از حد رشد کرده اند ممکن است مانع از زهکشی مناسب آب دور از خانه شوند.

ناودان ها را تمیز کنید

ناودان ها را تمیز کنید

ناودان ها را تمیز کنید – اگر ناودان های خود را تمیز نگه ندارید، ممکن است باعث سرریز آب شود. اگر آب از ناودان ها سرریز شود، مستقیماً روی خاک واقع در کنار خانه شما فرود می آید.

اگر زیرزمین و سقف خانه شما به دلیل باران شدید آب گرفت، احتمالاً با یک صورت حساب سنگین روبرو خواهید شد. ابتدا باید آب از زیرزمین و سقف خارج شود. در مرحله بعد، آسیب هایی که در اثر آب به دیوارها و کف وارد شده است باید تعمیر شود. برای استعلام قیمت نصب ایزوگام در فردیس و کرج و شهریار می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

توجه به آبگرفتگی خانه

اکنون که در مورد آبگرفتگی خانه و زیرزمین می دانید، چیزهای دیگری وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید.

یکی از آنها آسیب آب است. ممکن است ندانید که در دیوارها آسیب آب به چه صورت می باشد، اما اگر لکه های مرطوب یا تیره، ترک خوردگی، حباب، پوسته پوسته شدن یا بوی کپک زدگی مشاهده کردید، ممکن است دچار آسیب آب شده باشید و باید با یک متخصص تماس بگیرید.

منطقه دیگری که باید به آن نگاه کرد، آب گرم شما است. اگر متوجه شدید که باید آب گرم خود را طولانی‌تر نگه دارید، سعی کنید سریع‌تر دوش بگیرید و همچنین از لوازم خانگی به طور همزمان استفاده نکنید.

در آخر، نگاهی به سقف خود بیندازید. اگر لکه‌های آب می‌بینید، صدای آب جاری می‌شنوید، یا قبض آب افزایش می‌یابد، ممکن است مجبور شوید سقف آسیب دیده از آب را تعمیر کنید و با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر در زیرزمین خود دچار آب گرفتگی شدید، چند نکته وجود دارد که باید از آنها مراقبت کنید.  تعیین کنید که چه تعمیراتی نیاز است و چقدر ممکن است هزینه داشته باشد. همچنین، اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، با تیم بازرسی خانه محلی خود تماس بگیرید. آنها نه تنها می توانند آسیب های وارد شده را بررسی کنند، بلکه می توانند یک پیمانکار حرفه ای معتبر را برای تعمیر توصیه کنند.

نوشتهٔ پیشین
چرا باید نصاب متخصص برای عایق رطوبتی سقف خود استخدام کنید؟
نوشتهٔ بعدی
بهترین راه برای ضد آب کردن سقف بتنی یا بالکن شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

13 + 12 =

فهرست
تماس فوری