عایق رطوبتی روف گاردن

در شهرها، ما شاهد تبدیل سقف‌های بیشتری به فضاهای چند منظوره هستیم تا باغ‌های پشت بام یا روف گاردن و کشاورزی شهری را در خود جای دهند. این کار را احتمالاً می‌توان به توجه گسترده‌تر به ساختمان‌های سازگار با محیط زیست، همراه با تمایل به بازیابی مناطق “سبز” در محیط شهری نسبت داد. بدیهی است که سقف باغ یا بام سبز فواید زیادی دارد: دمای داخل ساختمان را کاهش می دهد که اثر جزیره گرمایی شهری را کاهش می دهد، دی اکسید کربن را جذب می کند، سطح گرد و غبار را کاهش می دهد و کیفیت هوا را بهبود می بخشد. ضمن زیباسازی ساختمان و محیط.

سقف ها در معرض عناصر خارجی مانند باران، تغییرات دما، حوضچه آب و سایر اثرات بسته به اینکه سقف ها برای چه منظوری در نظر گرفته شده اند، قرار می گیرند. بنابراین عایق رطوبتی روف گاردن یکی از مهمترین جنبه های یک پروژه است: محافظت از پوسته ساختمان، جلوگیری از ورود آب به داخل و اطمینان از دوام ساختمان. انتخاب غشاهای ضد آب به عملکرد سقف و شرایط محیطی بستگی دارد. هر نوع پوشش بسته به شیب سطح و روشی که برای گذاشتن مواد عایق رطوبتی برای جلوگیری از نفوذ استفاده می شود، توجه خاصی را می طلبد. برای سقف هایی که به باغ تبدیل می شوند، نیاز به محافظت ضد آب و همچنین مقاومت در برابر نفوذ ریشه دارد.

روف گاردن ضد آب آرامش خاطر را به شما می دهد!

ایده ساختن یک روف گاردن ممکن است فراتر از دسترس شما و یک تمرین گران به نظر برسد، اما علاوه بر جذابیت زیبایی شناختی، راهی عالی برای زنده کردن یک فضا، به ویژه در شهر و افزایش ارزش ملک است. این نه تنها مکانی عالی برای تماشای غروب خورشید یا پرورش سبزیجات است، بلکه برای محیط زیست نیز مفید است! روف گاردن برای بسیاری از آفریقای جنوبی در بخش خصوصی و شرکتی به یک روند آگاهانه اجتماعی تبدیل شده است و مقامات دولتی به همراه سازمان های دوستدار محیط زیست از این واقعیت حمایت می کنند که این آینده سقف ها در کشور ما و جهان است.

روف گاردن ضد آب آرامش خاطر را به شما می دهد!

روف گاردن ضد آب آرامش خاطر را به شما می دهد!

برای راه اندازی یک روف گاردن به دانش باغبانی خاصی نیاز ندارید – تنها چیزی که لازم است اشتیاق برای زندگی سبز و تمایل به کثیف کردن دستانتان است. اما قبل از اینکه صندلی های عرشه خود را بکارید و گردگیری کنید، مهم است که باغ بام خود را به دقت طراحی و برنامه ریزی کنید. هنگامی که توانایی ساختاری برای تحمل وزن خاک، آب و پوشش گیاهی ایجاد شد، می‌خواهید یکپارچگی ساختار ضد آب را ایجاد کنید تا مطمئن شوید که روف گاردن شما کاملاً ضد آب است. با در نظر گرفتن یک سیستم ضد آب تخصصی که جزء اصلی در ساخت یک روف گاردن است، اطمینان حاصل می شود که هیچ نشتی که به طور بالقوه می تواند به اتاق های زیرین یا خود ساختار ساختمان آسیب برساند، رخ نمی دهد.

سیستم عایق رطوبتی روف گاردن ما از نصب ایزوگام در کرج استفاده می کند که غشای ایده آل برای سیستم های بام سبز است که در ترکیب با پوشش گیاهی سبک وزن و کم نگهداری استفاده می شود. این ایزوگام سبک و انعطاف پذیر بزرگ، بدون درز (تا 930 متر مربع)، تست را برای نفوذ ریشه با موفقیت گذرانده است و بنابراین می تواند عملکرد قابل اعتمادی را در یک محیط سخت پشت بام ارائه دهد.

مزایای عایق رطوبتی روف گاردن

مزایای اضافی استفاده از خدمات نصب ایزوگام در فردیس برای باغ بام شما عبارتند از:

 • افزایش طول عمر سقف
 • ارزش افزوده و زیبایی شناسی
 • هزینه انرژی کمتر
 • نصب و نگهداری آسان
 • بهبود کیفیت هوا
 • کاهش اثر جزیره گرمایی شهری
 • مدیریت آب طوفان
 • عایق صوتی و عایق اضافی
 • زیستگاهی طبیعی برای گیاهان و پرندگان سیستم های ضد آب سقف تک لایه سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت برای سقف های مسطح ساختمان های تجاری و صنعتی، از جمله ساختمان های خانگی، مسکونی بزرگ، بیمارستان ها، مدارس و ساختمان های اداری طراحی شده اند.

همچنین ممکن است به عایق رطوبتی سقف تخت علاقه مند باشید.

الزامات عایق رطوبتی روف گاردن

سیستم ضد آب مناسب در این زمینه به موارد زیر نیاز دارد:

 • مقاومت در برابر نفوذ ریشه و حمله میکروبیولوژیکی
 • مقاومت در برابر بارها و عوامل جوی
 • مقاومت در برابر غوطه وری
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 • خواص مکانیکی خوب – استحکام کششی، ازدیاد طول و مقاومت در برابر پارگی

مزیت های باغ تراس چیست؟

تعدادی از مزایایی که می تواند از باغ تراس حاصل شود وجود دارد، به عنوان مثال: 1) کاهش دمای داخل خانه به میزان 6-8 درجه، بنابراین در هزینه های تهویه مطبوع صرفه جویی می شود.

 • کاهش جذب کلی گرما توسط ساختمان و عایق کاری در برابر گرما و سرما.
 • راحتی و صرفه جویی با سبزیجات فصلی تازه و سالم ایمن و بدون آفت کش.

آیا می توان روی یک ساختمان موجود بام سبز روف گاردن گذاشت؟

قطعاً. با این حال، قبل از شروع کاشت به اقدامات حفاظتی خاصی نیاز است، مانند:

اولاً، باید اطمینان حاصل کنید که سقف شما به اندازه کافی محکم است که بتواند وزن یک روف گاردن را تحمل کند، بسته به ساختار زیرلایه – فلزی، چوبی یا بتنی. این معمولاً مستلزم مشاوره تخصصی از یک مهندس یا پیمانکار سقف است.

هنگامی که توانایی ساختاری برای تحمل وزن خاک، آب و رشد ایجاد شد، پس از آن باید یکپارچگی ساختار ضد آب را ایجاد کرد – برای اطمینان از ضد آب بودن سقف، حفظ خدمات ایده آل خواهد بود. یک ضدآب قابل اعتماد و باتجربه مانند ایزوگام پلاس که با استفاده از غشای ضد آب  که مخصوصاً برای این منظور تولید شده است و همچنین بسیاری از نیازهای تخصصی دیگر، این نوع نصب را بر روی بسیاری از سقف های ساختمان های موجود انجام داده است.

نوشتهٔ پیشین
ضد آب کردن سقف قدیمی: راهنمای نهایی
نوشتهٔ بعدی
خانه خود را با عایق رطوبتی موثر ارتقا دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پنج × 2 =

فهرست
تماس فوری