چگونه یک سقف شیبدار یک طرفه را با نمد عایق بندی کنیم؟

به دنبال عایق بندی سقف شیبدار یک طرفه هستید؟ اکنون ممکن است برای برخی این امر کار آسانی به نظر برسد، اما برای برخی دیگر ممکن است یک چالش به نظر برسد. خبر خوب این است که ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! در این پست وبلاگ، ما به این خواهیم پرداخت که چگونه سقف شیبدار یک طرفه خانه خود را نمد کنید تا بدانید که چگونه این کار را در دفعه بعد به تنهایی انجام دهید.

سقف شیبدار یک طرفه یک نوع ساختار سقف است که به یک سمت انحنا دارد و به عبارت دیگر دارای شیب واحد به یک سمت می‌باشد. این نوع سقف معمولاً در ساختمان‌هایی مانند کلبه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و یا سایر سازه‌های کمیاب استفاده می‌شود.

برای خدمات عایق بندی و نصب ایزوگام در کیانمهر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مرحله اول: برداشتن نمد سقف شیبدار یک طرفه قدیمی

هنگام برداشتن نمد از سقف شیبدار یک طرفه خود، باید مطمئن شوید که نمد خیلی خیس نیست و به یک آشغال خیس تبدیل نمی شود.

اگر به اندازه کافی خشک است، با یک نوع شی نوک تیز، نوار به نوار نمد قدیمی را که از یک انتهای سقف شروع به جدا کردن کنید یا آن را تا حد امکان به شدت بکشید. با استفاده از چکش میخ های قدیمی و سایر اشیاء نوک تیز آن را به راحتی جدا کنید.

اگر نمد خیلی مرطوب است، ابتدا باید اجازه دهید خشک شود و نوارهای قدیمی را تا جایی که می توانید جدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید از یک بیل یا تیغه چنگک استفاده کنید تا مقداری از مواد را شل کنید تا گرفتن آن برای دستان شما آسان تر باشد.

مرحله دوم: سقف را برای نمد آماده کنید

شما باید سطح سقف خود را با استفاده از برس سیمی و جارو صاف کنید. این کار باید به صورت مقطعی انجام شود تا به هیچ یک از چوب هایی که قبلاً روی قاب سقف نصب شده اند آسیبی وارد نشود. شما نمی خواهید آن را خیلی زبر کنید، فقط می خواهید ناحیه را متخلخل تر کنید تا نمد جدید بچسبد.

مرحله سوم: محاسبه کنید که به چه مقدار نمد نیاز دارید

مرحله بعدی محاسبه مقدار نمدی است که نیاز دارید. اگر سقف شما دارای سقف مسطح باشد، محاسبات ساده‌تر است، اما می‌توان آن را در هر شکلی با اندازه‌گیری و تخمین اضافی انجام داد. تمام اضلاع خود را اندازه بگیرید تا طول سقف خود را بدست آورید. این اندازه ها را در ارتفاعی که می خواهید بپوشانید ضرب کنید. این باید یک تخمین تقریبی از مقدار نمد و چسب مورد نیاز برای پروژه شما ارائه دهد.

مرحله چهارم: چسب نمد را بمالید

هنگام استفاده از چسب نمدی، باید بسیار مراقب باشید که بیش از حد استفاده نکنید. شما باید از چسب به مقدار کم و فقط در مقادیر کافی استفاده کنید که امکان نصب نرم نمد را روی سقف شیبدار یک طرفه شما فراهم کند. استفاده بیش از حد از چسب باعث می شود که نمد به صورت دسته جمع شود و به درستی نچسبد.

مرحله پنجم: اعمال نمد جدید روی سقف شیبدار یک طرفه

هنگام استفاده از نمد روی سقف شیبدار یک طرفه، می خواهید آن را از سمت پایین به بالا اعمال کنید. این کار باعث می شود که نصب نرمی داشته باشید و مطمئن شوید که هنگام استفاده از نمد شما هیچ چروک یا چینی وجود ندارد.

ما توصیه می کنیم که مواد کمی در طرفین و وسط سقف شما همپوشانی داشته باشند. این اطمینان حاصل می کند که هنگام نصب کامل، نمد کافی برای پوشش تمام مناطق دارید.

ما خدمات قیرگونی و عایق رطوبتی و نصب ایزوگام در نظرآباد را به شما ارائه می دهیم.

مرحله ششم: ایمن کردن نمد جدید

هنگام نصب نمد باید مطمئن شوید که محکم شده و سقوط نمی کند. شما می توانید این کار را با استفاده از منگنه ها یا چسباندن لبه های سقف خود انجام دهید. بهترین میخ های چوبی آنهایی هستند که به اندازه کافی بلند باشند تا به تخته های چوبی شما نفوذ کنند.

برای نصب حرفه‌ای‌تر، می‌توانید از قالب‌گیری لبه نمدی همراه با منگنه‌ها یا چسب‌ها برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کنید. این اطمینان حاصل می کند که همه چیز پوشیده شده و به درستی روی سقف شیبدار یک طرفه شما نصب شده است.

نصب نمد روی سقف شیبدار یک طرفه می تواند یک چالش باشد. لازم است از نصب صحیح نمد اطمینان حاصل کنید تا کار خود را به طور موثر و ماندگار انجام دهد. اگر برای نصب سقف خود به کمک حرفه ای نیاز دارید، بام مولتی فرم می تواند پروژه را به سرعت و کارآمد انجام دهد تا خیالتان راحت باشد که بدانید خانه یا ملک شما توسط متخصصانی مانند ایزوگام پلاس که می دانند چه کار می کنند مراقبت شده است!

نوشتهٔ پیشین
سقف هیپ چیست؟
نوشتهٔ بعدی
8 واقعیت شگفت آور درباره ساخت سقف‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دوازده − 7 =

فهرست
تماس فوری