راه حل های نشتی سقف: بهترین ترفندهای جلوگیری از نشتی آب

بدون شک، نشتی سقف یک فاجعه است. هیچ کس دوست ندارد دائماً آب از پشت بام خود چکه کند و این نشتی سقف ها نیز می تواند عوارض جدی برای سلامتی شما ایجاد کند و به اموال شما نیز آسیب برساند. نشتی سقف حتی می تواند منجر به پوسیدگی در پایه های خانه شما شود و از این رو باید فوراً از آن مراقبت کنید. با این اوصاف، هنگام یافتن راه حل دائمی برای نشتی سقف، باید در انجام اقدامات احتیاطی لازم بسیار مراقب باشید. با این حال، بیشتر نشتی های سقف را می توان به راحتی تعمیر کرد و به تخصص زیادی نیاز ندارد. بیایید نگاهی به نحوه جلوگیری از نشت آب از پشت بام بیندازیم و چند راه حل و رفع نشتی سقف را بیاموزیم.

شما می توانید برای درخواست خدمات خود به نمایندگی نصب ایزوگام در کرج مراجعه کنید.

راه حل های ساده و آسان نشتی سقف برای همه

قبل از رفع هرگونه نشتی سقف، مهم است که نقطه اصلی نشتی را پیدا کنید. سقفی که نشتی دارد به معنی شکستگی زونا یا دیوارهای تکه تکه است. مهم است که توجه داشته باشید هرگونه ترک در سقف شما بلافاصله شروع به نشت نمی کند. نشتی سقف زمان می برد تا شکل بگیرد و جایی برای چکه پیدا کند. حتی سایش و پارگی معمولی نیز می تواند منجر به نشتی سقف شود، اگر به درستی از آن مراقبت نشود.

راه حل های ساده و آسان نشتی سقف برای همه

راه حل های ساده و آسان نشتی سقف برای همه

به دنبال عمیق ترین نفوذ نشت به سمت سقف باشید. مهم است که نقطه درست را پیدا کنید و آن را تعمیر کنید، در غیر این صورت با وجود تلاش شما، راه حل های نشت آب برای سقف شما کارساز نخواهد بود. هنگامی که نقطه اصلی نشتی را محدود کردید، در اینجا چند راه حل ساده و در عین حال بهترین راه حل نشتی برای سقف شما آورده شده است.

 • نقطه نشتی را پیدا کنید
 • زونا را تعویض کنید
 • سقف آسیب دیده را تعمیر کنید
 • محصولات نشتی سقف را اعمال کنید
 • می توانید از یک تیم متخصص کمک بگیرید.

اگر تجربه کار در زمینه ساخت و ساز ندارید، برخی از این فرآیندها ممکن است کمی شما را گیج کنند. نگران نباشید، آنها فقط پیچیده به نظر می رسند. داشتن راه حل دائمی نشت آب برای سقف شما بسیار آسان است. بیایید دریابیم که چگونه می تواند ساده باشد.

چگونه نشت آب از سقف بتنی را متوقف کنیم؟

سقف بتنی به دلیل ایجاد فلس و ترک در طول زمان بیشتر مستعد نشت آب است. حتما از خود می پرسید که چرا باید از سقف بتنی استفاده کرد؟ این بسیار مستعد نشت آب است!

سقف بتنی بسیار بادوام، مقرون به صرفه، مقاوم در برابر آب و آتش است و تمیز کردن آسان را ارائه می دهد. فقط در صورت بروز هر گونه مشکلی نیاز به تعمیر و نگهداری به موقع دارد.

راه حل های نشتی سقف

راه حل های نشتی سقف

بنابراین، در صورت داشتن سقف بتنی توجه و سرمایه گذاری در تعمیرات به موقع بسیار مهم است. ضد آب و عایق رطوبتی نیز یک سرمایه گذاری خوب است و به یادگیری نحوه جلوگیری از نشت در سقف های بتنی به راحتی کمک می کند. با دنبال کردن این راهنما در مورد راه حل نشت آب پشت بام خانه، چند باید و نباید را بخوانید و یاد بگیرید.

 • نقطه نشتی را پیدا کنید
 • زونا شکسته را تعویض کنید
 • یک وصله روی سقف اعمال کنید.
 • از پوشش ضد آب استفاده کنید.

چگونه از نشت آب از سقف ورق سیمانی جلوگیری کنیم؟

سقف ورق سیمانی یکی دیگر از مصالح رایج است که به دلیل ماهیت بادوام و مقاوم آن به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. رفع نشتی سقف ورق سیمانی بسیار آسان است. راه حل نشتی ورق سقف یک جنبه مهم برای حفظ سقف بدون نشتی و محافظت از داخل ساختمان در برابر آسیب آب است.

فقط این مراحل را دنبال کنید تا راه حل های کاملی برای نشت سقف ورق سیمانی داشته باشید:

 • محل دقیق نشتی را پیدا کنید.
 • هرگونه کپک یا کثیفی اطراف ترک را با استفاده از سمباده تمیز کنید
 • یک وصله ضد آب روی ترک بمالید
 • برای آب بندی به لبه ها نوار اضافه کنید
 • کار را با یک پوشش ضد آب تمام کنید
نوشتهٔ پیشین
مزایای تمیز کردن منظم سقف
نوشتهٔ بعدی
چگونه نشت آب از سقف های آزبست و RCC را متوقف کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

18 − 17 =

فهرست
تماس فوری