بهترین راه برای ضد آب کردن سقف بتنی یا بالکن شما

غشاهای ورق از پیش ساخته شده یک انتخاب عالی برای ضد آب کردن سقف بتنی شما هستند و دو نوع آن به نام های پلاستیک پلی پروپیلن آتاکتیک (APP) و استایرن بوتادین استایرن (SBS) در بازار موجود است. احتمالاً اصطلاحات خارجی آنها برای شما کمی گیج کننده خواهد بود. اگر از صنعت عایق رطوبتی اطلاعاتی ندارید، احتمالاً می دانید که ایزوگام چیست. اساساً، عایق رطوبتی با مشعل یک تکنیک مدرن است که شامل یک ایزوگام متشکل از قیر است که با آسفالت اصلاح می‌شود، گرم می‌شود و بنابراین آن را می توان به کمک مشعل تا هر شکل، متریال و اندازه منطقه را پوشش داد. به ویژه در ضد آب کردن سقف بتنی، روش نصب ایزوگام در عظیمیه و دیگر مناطق کرج بسیار مناسب می باشد. آسفالت هایی که برای اصلاح قیر استفاده می شوند معمولاً یا APP یا SBS هستند. APP یک آسفالت اصلاح شده پلاستیکی است و SBS یک آسفالت اصلاح شده لاستیکی است.

ضد آب کردن سقف بتنی

همانطور که قبلا ذکر شد، APP یک آسفالت اصلاح شده پلاستیکی است. وقتی گرم می شود به سرعت ذوب می شود و مانند موم مایع به سرعت جریان می یابد. به همین دلیل نسبتاً آسان نصب می شود و زمان زیادی برای انجام آن صرف نمی شود. با این حال، به اندازه SBS در برابر کشش مقاوم نیست.

یک آسفالت اصلاح شده با لاستیک، SBS به خوبی APP با مشعل نمی چسبد و بنابراین نصب آن زمان بیشتری می برد. اگرچه انعطاف پذیری آن بسیار بیشتر است و بنابراین برای مناطق تنگ که به انعطاف پذیری نیاز دارند ایده آل می باشد. غشاهای SBS می توانند در برابر استرس زیاد مقاومت کنند، در برابر پارگی و سوراخ شدن انعطاف پذیرتر هستند و بیشتر دوام می آورند.

هنگام تصمیم گیری در مورد آسفالت اصلاح شده برای استفاده، تا حد زیادی به ماهیت کار بستگی دارد. هر دو APP و SBS دارای مزایا و معایبی هستند، بنابراین انتخاب صرفاً به منطقه ای بستگی دارد که نیاز به ضد آب کردن سقف بتنی دارد.

ضد آب کردن سقف بتنی

ضد آب کردن سقف بتنی

سقف های بتنی بخشی جدایی ناپذیر از معماری مدرن بوده است. اگرچه آنها معمولاً به عنوان پشت بام برای ساختمان های تجاری دیده می شوند، با تغییر در سبک ها و معماری ساختمان های مسکونی، خانه ها در حال حاضر نیز با استفاده از این روش سقف سازی ساخته می شوند، با زوناهای بتنی نیز شروع به محبوب شدن در سازه های منازل مسکونی کرده اند. حتی اگر بتن به عنوان یک ماده برتر برای سازه های مسکونی و تجاری انتخاب شده است، به این معنی نیست که در معرض آسیب ناشی از عناصر نیست.

عایق رطوبتی یکی از راه‌هایی است که می‌توانید به جلوگیری از آسیب زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده کمک کنید و به ناچار به ماندگاری طولانی‌تر سقف بتنی شما کمک می‌کند. افزودن عایق رطوبتی به سقف شما یک راه عالی برای محافظت از ساختمان شما است و ارزش سرمایه گذاری را دارد.

اقداماتی برای پیشگیری از خرابی سقف بتنی

خرابی سقف بتنی می تواند ویرانگر باشد، اما چه چیزی باعث آن می شود؟ این اصطلاح به خودی خود برای انواع مشکلات مرتبط با بتن تعبیه شده با فولاد نیز صدق می کند.

در طول ساخت و ساز، بتن با میله های فولادی یا در برخی موارد مشبک تقویت می شود. به عنوان یک فلز، فولاد پس از قرار گرفتن در معرض عناصری مانند آب یا هوا می تواند خورده شود. فولادی که در حال خوردگی است مجبور به انبساط می شود. این انبساط باعث ترک خوردن و حتی شکستن بتن اطراف می شود. ترک خوردن حتی بیشتر از فولاد را در معرض دید قرار می دهد که منجر به افزایش اکسیداسیون و آسیب بیشتر به بتن می شود.

اقداماتی برای پیشگیری از خرابی سقف بتنی

اقداماتی برای پیشگیری از خرابی سقف بتنی

این باور که میله های فولادی به دلیل احاطه شدن توسط بتن با آب در تماس نیستند، به سادگی اشتباه است. درک این نکته مهم است که می تواند آب را جذب کند. همچنین، عدم ضد آب شدن کافی می تواند احتمال خرابی سقف بتنی را افزایش دهد. به همین دلیل است که انجام اقدامات احتیاطی مناسب برای جلوگیری از این اتفاق ضروری است. در موقعیت هایی که نیاز به اصلاح دارند، کارهایی نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید.

در شرایطی که ضد آب کردن سقف بتنی به طور بالقوه بر ساختار شما تأثیر می گذارد، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید. اولین قدم در ضد آب کردن سقف بتنی، آنالیز ساختار توسط متخصص است.

تمام بتن های اکسپوز باید با سیلر محافظت شوند. عدم استفاده از سیلر مناسب، یا استفاده صحیح از سیلر، خطر تخریب سقف بتنی را در سازه شما افزایش می دهد و منجر به نگهداری، تعمیرات و تعویض گران قیمت در مسیر می شود. درزگیرها از رطوبت محافظت می کنند و از ایجاد کپک و قارچ روی بتن جلوگیری می کنند.

در حال حاضر بیشتر دیده می شود که طرح های خانه ای را ببینیم که دارای یک سقف مسطح هستند تا هم از نظر شیک و جذاب به نظر برسند. با این حال، طراحی مناسب چنین سبک سقفی مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که آب باران در اسرع وقت از سقف تخلیه شود. «حوض آب» یا رکود آب در اثر بارندگی در چنین سقف‌هایی، علت اصلی خراب شدن مصالح بتنی در سقف‌ها است. تغییرات در هر دو سطح دما و رطوبت می تواند منجر به حرکت حرارتی متفاوت شود. همراه با اسیدهای بالقوه باقی مانده از باران که تبخیر شده است، این امر می تواند منجر به خراب شدن جدی سقف بتنی گردد.

خدمات ضد آب کردن سقف بتنی

خدمات ضد آب کردن سقف بتنی

خدمات ضد آب کردن سقف بتنی

پشت بام های شما 24 ساعته در معرض عناصر قرار می گیرند، بنابراین ضروری است که به درستی طراحی و ضد آب شوند تا از نشتی از طریق سقف جلوگیری شود. نشتی پشت بام می تواند باعث ایجاد مشکلات مداوم در خانه شود. علاوه بر آسیب آب به فضای داخلی، می تواند بر اجزای الکتریکی، روشنایی و عایق نیز تأثیر بگذارد. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید اقدامات پیشگیرانه را از همان ابتدا انجام دهید، اما اگر فکر می‌کنید سقف بتنی شما ممکن است نشتی داشته باشد یا رطوبت وارد آن شود، بهتر است زودتر اقدام کنید و با ایزوگام پلاس تماس حاصل فرمایید.

چه نگران سقف بتنی باشید، چه شاید مصالح ساختمانی دیگری وجود داشته باشد که می خواهید از پایداری و ضد آب بودن آن برای سال های آینده اطمینان حاصل کنید، شکی نیست که سرمایه گذاری در سیستم های عایق رطوبتی بهترین راه برای محافظت از دارایی های شما است. نه تنها می‌توانید سقف خود را در برابر آب و هوای شدید محافظت کنید، بلکه می‌توانید خیالتان راحت باشد که بهترین کار ممکن را برای محافظت از ساختمان و ساختمان‌های خود در برابر آسیب‌های غیرضروری انجام می‌دهید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه از آبگرفتگی خانه در هنگام باران شدید جلوگیری کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان از سال برای انجام عایق رطوبتی چه زمانی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

هفده + 4 =

فهرست
تماس فوری